Gisteren is in Parijs de 38e editie van het Wereldfestival Cirque du Demain van start gegaan.
Bij de opening zal ongetwijfeld uitvoerig zijn stilgestaan bij het recente overlijden van de grondlegger Dominique Mauclair op 88-jarige leeftijd.
Plaats van handeling is wederom Le Cirque Phenix aan de Pelouse de Reuilly in de Franse hoofdstad.
De deelnemerslijst:
AcroArno - Arnaud Caizergues - Frankrijk
Cerceau aérien, sangles
Alejandro Escobedo - Chili
Jonglerie
Antipodistes de la Troupe de Zhejiang - China
Portés acrobatiques, Antipodisme
Baltic Seamen - Zweden
Mât chinois
ChihHan Chao - Taiwan
Diabolo
Cirko Alebrije - Alba Moncayo & Ivan Niebla - Mexico
Sangles, Suspension par les cheveux
Cirque "La Compagnie" - Frankrijk/Zwitserland
Mât chinois, Planche coréenne
Compania Havana -Cuba
Cadre volant
DanyzoO - Spanje
Equilibre, danse
Duo Orknys - Frankrijk
Acrobatie aérienne
Guillaume Karpowicz - Frankrijk
Diabolo
Incredible Mallakhamb - India
Mallakhamb
Josefina Castro et Daniel Ortiz - Argentinië
Cadre aérien
Korri Singh Aulakh - Verenigd Koninkrijk
Flying trapeze
LJ Marles - Verenigd Koninkrijk
Sangles
Marco Motta - Brazilië/Spanje
Contorsion sur sangles
Masha Terentieva - Canada
Acrobaties aériennes
Onni Toivonen - Finland
Jonglerie
Rémi Lasvènes - Frankrijk
Jonglerie
Saleh Yazdani - Duitsland/Iran
Equilibre
Troupe de Zhejiang - China
Icariens, équilibres de tête
Troupe SerBat - Kazakstan
Equilibres sur échelle
Vladislav Kostuchenko - Wit-Rusland
Jonglerie
Xander et Mélanie - Canada/Nieuw-Zeeland
Trapèze fixe
Promofilmpje met mooie beelden van vorig jaar:
https://www.youtube.com/watch?v=9gowMfzf6AcDe deelnemers zijn in twee groepen verdeeld (à la Monte Carlo).
Groep A geeft voorstellingen op donderdag 26 (gisteren dus) en zaterdag 28 januari om 20.30 uur.
Groep B geeft voorstellingen op vrijdag 27 januari om 20.30 uur en op zaterdag 28 januari om 14.30 uur.
Zaterdag is dus een unieke gelegenheid om alle acts op één dag te zien.
De voorstelling met de prijswinnaars is zondagmiddag -29 januari- om 15.00 uur.
Wie er in de prijzen zijn gevallen wordt in de nacht van zaterdag op zondag bekend gemaakt.
De jury bestaat uit:
Laurence Estève - voorzitter
Cofondatrice et Directrice de Zip Zap Circus de Cape Town
Hervé Duperret Représentant Dragone / Lido de Paris
Valérie Fratellini Directrice adjointe et Directrice pédagogique de l’Académie Fratellini
Laci Endresz Directeur et Producteur du Blackpool Tower Circus
Viktor Kee Médaille d’Argent du 17e Festival en 1994
Fondateur de Art Vision Production
Fondateur Viktor Kee Fundation
Pavel Kotov Directeur du casting du Cirque du Soleil
Eric Langlois Directeur général de l'Ecole Nationale de Cirque de Montréal
Maxime Nikouline Directeur du Cirque Nikouline de Moscou
Didier Pasquette Funambule à grande hauteur
Laureat du 13e Festival en 1990
Wang Yafei Directrice artistique de la Troupe de Ghongqing
Een serieuze jury, die aardig wat in de melk te brokkelen heeft op het gebied van werkgelegenheid.
Dat het snel kan gaan lieten de dames van de Skokov groep uit Rusland zien. Vorig jaar hier winnaar, onlangs te zien in Carré en deze week prijswinnaar in Monte Carlo!
Moet helaas wederom constateren dat ons land volledig ontbreekt, dit keer evenals België.
Naast het festival zijn er ook twee tentoonstellingen met circus gerelateerde kunst te bezoeken.
Het gaat om werk van de Franse beeldhouwer Benjamin Georgeaud en van werk van leden van de Academie voor Schone Kunsten San Alejandro in het Cubaanse Havana, in 1818 gesticht door de Franse schilder Jean-Baptiste Vermay.
De engel van de poses - Maria Consuela Mendoza